גישור

קורס לגישור בענייני משפחה

  • לצערנו קיימים מידי שנה אלפים רבים של בני זוג, רובם עם ילדים, שלא מצליחים להמשיך בצורה ראויה את חיי הזוגיות והמשפחה שלהם. זוגות אלו עומדים בפני האפשרות לנהל ביניהם מאבק ממושך הפוגע בכל בני המשפחה, או לפנות לערוץ של הדברות כשהגישור הינו דרך מרכזית בערוץ זה.
  • הקורס לגישור בענייני משפחה מעניק כלים למשתתפים בו על מנת לסייע לבני הזוג להגיע להבנות ולהמשיך את חייהם, גם אם בנפרד, בצורה מכבדת ומאפשרת צמיחה.
  • התכנים בקורס: הקורס עוסק בין היתר ב: מאפייני הגישור לגירושין והשלכותיהם על תפקיד המגשר ואופי ההליך. הערכת התאמתם של בני הזוג לגישור. היבטים רגשיים והשפעתם על הגישור. היבטים משפטיים. נושאי הגישור. ילדים: מקומם בגישור, מעמדם המשפטי, הכנתם לפרידה. הבדלי המינים (gender) בגישור לגירושין. סוגיות מיוחדות: בגידה, אשמה, פער רצונות, פער כוחות. טכניקות ומיומנויות ייחודיות. שאלות אתיות. ההסכם.
  • מתכונת המפגשים: הקורס הינו בן 7 מפגשים של שש ש"א למפגש ובנוי מהרצאות מלוות בתרגולים וסימולציות בענייני משפחה. הקורס מעניק כלים למתאימים לגשר בענייני משפחה ומעניק לכל משתתף בו כלים חשובים לחייו האישיים והמשפחתיים.